slide1

Provide turnkey technology for vascular screening

slide2

Unique technologies for recovery of damaged brain

slide3

Unique innovative technologies for restoration of vessels and brain

slide5
slide4

Відкрили новий механізм регуляції старіння ракових клітин

Американські вчені відкрили новий механізм регуляції старіння ракових клітин! Результати роботи дослідників з Онкологічного інституту Roswell Park, яка виконана під керівництвом Михайла Нікіфорова (Mikhail Nikiforov), будуть опубліковані в січневому номері The American Journal of Pathology.
Старіння ракових клітин розглядається онкологами як один із способів придушення зростання злоякісних новоутворень. При старінні клітини втрачають здатність до поділу, в них запускається процес запрограмованої клітинної смерті – апоптозу.
Раніше вважалося, що старіння пухлинних клітин викликає надмірна реплікація ДНК, а також пошкодження клітини в результаті окислення (оксидативний стрес). У ході дослідження Нікіфоров і його колеги встановили, що процес старіння ракових клітин пов’язаний зі зниженням запасів дезоксирибонуклеозидтрифосфата (dNTP), яке викликає ушкодження ДНК. У свою чергу, зменшення запасів dNTP пов’язано зі зниженням кількості ферментів, що беруть участь в його біосинтезі.
Крім того, дослідники виявили, що навіть часткового відновлення запасів dNTP достатньо для значного відновлення ДНК і придушення старіння клітини.
“Онкоген-індуковане старіння клітини являє собою важливий захисний механізм, який придушує розростання попередників пухлинних клітин. Наші результати доводять, що для пошкодження ДНК і запуску процесу клітинного старіння необхідно виснаження запасу dNTP, так і надмірна реплікація ДНК “, – підкреслив провідний автор дослідження.

 

Використано матеріали сайту МедНовости.ру