slide1

Уникальные технологии для восстановления поврежденного мозга

slide2

Обеспечение технологии для сосудистого скрининга под ключ

slide3

Уникальные технологии для восстановления сосудов и головного мозга

slide5
slide4

Відкрили новий механізм регуляції старіння ракових клітин

Американські вчені відкрили новий механізм регуляції старіння ракових клітин! Результати роботи дослідників з Онкологічного інституту Roswell Park, яка виконана під керівництвом Михайла Нікіфорова (Mikhail Nikiforov), будуть опубліковані в січневому номері The American Journal of Pathology.
Старіння ракових клітин розглядається онкологами як один із способів придушення зростання злоякісних новоутворень. При старінні клітини втрачають здатність до поділу, в них запускається процес запрограмованої клітинної смерті — апоптозу.
Раніше вважалося, що старіння пухлинних клітин викликає надмірна реплікація ДНК, а також пошкодження клітини в результаті окислення (оксидативний стрес). У ході дослідження Нікіфоров і його колеги встановили, що процес старіння ракових клітин пов’язаний зі зниженням запасів дезоксирибонуклеозидтрифосфата (dNTP), яке викликає ушкодження ДНК. У свою чергу, зменшення запасів dNTP пов’язано зі зниженням кількості ферментів, що беруть участь в його біосинтезі.
Крім того, дослідники виявили, що навіть часткового відновлення запасів dNTP достатньо для значного відновлення ДНК і придушення старіння клітини.
«Онкоген-індуковане старіння клітини являє собою важливий захисний механізм, який придушує розростання попередників пухлинних клітин. Наші результати доводять, що для пошкодження ДНК і запуску процесу клітинного старіння необхідно виснаження запасу dNTP, так і надмірна реплікація ДНК «, — підкреслив провідний автор дослідження.

 

Використано матеріали сайту МедНовости.ру