Коротка інформація про круглий стіл Народного проекту «Живи, солдате!»
25 грудня 2014 року відбувся 2-й круглий стіл Народного проекту «Живи, солдате!» за участю науковців, медиків, психологів та реабілітологів, інших фахівців, небайдужих до комплексного вирішення проблеми повернення до життя ветеранів АТО.
Відео з круглого столу №2
Захід був присвячений професійному обговоренню питання протезування та нейрореабілітації ветеранів АТО, виходячи з можливостей українських фахівців та іноземного досвіду.
Під час круглого столу було порушено такі питання:
1) формування науково обґрунтованих технологій протезування та реабілітації;
2) наставництва провідних науковців та лікарів-експертів у відповідній галузі над психологічними та реабілітаційними командами з метою досягнення оптимального результату;
3) розробки вітчизняних інноваційних технологій протезування та психонейрореабілітації для налагодження промислового випуску власних технологій підвищеного рівня складності;
4) створення групи з питань науково-медичної курації ветеранів АТО з пораненням лицевого черепа та ока для оптимального вирішення лікувальної тактики ведення складних травм обличчя;
5) залучення студентів реабілітаційного профілю до участі в реабілітаційному процесі під керівництвом досвідчених наставників в рамках проходження практики та написання дипломних робіт з прикладним значенням;
6) напрацювання алгоритмів швидкої співпраці державних органів та недержавних структур, а також скорочення термінів і строків погодження документів та рахунків з іноземними фірмами з метою прискорення надання необхідної меддопомоги, протезування та реабілітації, оскільки час працює проти життя та здоров’я поранених бійців АТО;
7) формування оптимальної концепції довготривалої нейрореабілітації бійців АТО з метою відновлення психо-неврологічної рівноваги та мінімізації наслідків з використанням сучасних інноваційних технологій в медицині та в реабілітології.
Група українських фахівців-практиків на чолі з чл.-кор. АТН України, доктором мед наук Уляною Лущик 19-23 грудня 2014 року відвідала протезне підприємство та реабілітаційний центр в Італії.
У рамках круглого столу українська делегація також звітувала про результати цієї поїздки. Зокрема, акцентувалася увага на тому, що ці підприємства мають великий досвід протезування і відновлення здоров’я 58 лівійських солдатів, які постраждали під час повалення режиму Каддафі.
Учасники круглого столу обмінялися думками про можливості, переваги та доцільність проведення певних етапів протезування та реабілітації ветеранів АТО в Італії.
Досягнуто консенсусу в розумінні проблеми відновлення життя та працездатності ветеранів АТО як необхідної умови зменшення інвалідизації населення в результаті бойових дій та створення умов для повернення їх до мирної праці.
Обговорювалося також питання оптимізації використання коштів, що виділяються на реабілітаційні та протезні роботи. Йшлося про доцільність урахуванням передового досвіду наукових підприємств, які досягли успіху у виведенні важких хворих та поверненням їх до повноцінного життя. Зокрема, розглядалася історія хворої без обох ніг, яка завдяки поетапному протезуванню та інтенсивній реабілітації поступово стала учасником Параолімпійських ігор з легкої атлетики https://www.youtube.com/watch?v=I9TB3w8FyKM, далі виборола перемогу в конкурсі «Танці з зірками» https://www.youtube.com/watch?v=fXz3vhbrbj4 і нині є повноцінною людиною без видимих візуальних дефектів та розладів пластичності в русі https://www.youtube.com/watch?v=oy8OGCwLa0c. Це – свідчення високого професіоналізму команди лікарів, протезистів та реабілітологів, які працювали на кінцевий позитивний результат – одужання.