img_9352
slide1

slide2

slide3

slide5
slide4

Інтелектуальні протези

Інтелектуальні протези рук як невід’ємна умова реабілітації бійців  АТО

16 вересня 201507:241454

У США протестовано дивний протез

Університет Джонса-Хопкинса спільно з Агентством перспективних оборонних науково-дослідних розробок США успішно протестував протез, яким пацієнт може не лише управляти за допомогою сили думки, але і відчувати предмети навколо себе.

Протез був виготовлений в лабораторії прикладної фізики університету по розробках DARPA для 28-річного пацієнта, що виявився паралізованим із-за травми, в ході якої постраждав спинний мозок. Учені розмістили електроди в рухових ділянках кори головного мозку, що дозволило пацієнтові управляти протезом.

Крім того, протез оснащений спеціальними датчиками, які розпізнають тиск від зіткнень з різними поверхнями і передають сигнал на пов’язані з ними електроди, розміщені на постцентральній звивині мозку. Це дозволило пацієнтові не лише відчувати різні поверхні, але і визначати, на який з пальців протеза виявляється тиск. За словами дослідників, в результаті випробувань стало зрозуміло, що мозок сприймає сигнали від протеза майже як природні.

Головні висновки дослідників були описані на форумі майбутніх технологій DARPA в Сент-Луісі. Детальніша інформація про роботу чекає експертної перевірки і буде надана пізніше в публікації в одному з наукових журналів.

Раніше агентство DARPA вже добилося значних успіхів у функціональності протезів. У 2014 році Управління по контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США схвалило продаж профінансованого DARPA протеза “DEKA Arm System”, який управляється користувачем за допомогою сигналів, що реєструються імплантованими в м’язи електродами.

Остання версія “DEKA Arm” називається “Люком”, що є відсиланням до футуристичного протеза персонажа “Зоряних воєн” Люка Скайуокера.

Протез “DEKA Arm” вже використовується для виконання складних завдань, проте, за словами учених, йому не вистачало того, що зробило б ці завдання значно простіші і природніші – дотики.

Як повідомили в  DARPA: “Ми замкнули цикл, вмонтувавши відчуття дотику від механічної руки прямо в мозок, ми створили технологію, потенційно здатну створювати безперебійну біотехнологічну реставрацію практично природних рухових функцій”.